Szkoła Podstawowa 
im. ppor. Alfreda Sofki 
w Białej
 


" Źródło: https://www.szkolenia-bhp24.pl/nagle-zatrzymanie-krazenia "


Aktualności

„Bądź bezpieczny na drodze - noś odblaski!”

O bezpiewczeństwie dzieci na drodze w szkołach rozmawia się przez cały rok. Jest to bardzo ważna kwestia . Warto w sposób szczególny o tym przypominać teraz, gdy nadchodzi wiosna – czas zabaw na podwórkach, placach i boiskach. Dlatego przypominamy !
Zadbaj o to, aby dziecko już z daleka było dobrze widoczne dla kierowców. W przypadku, gdy mieszkacie w małej miejscowości, drogi nie są aż tak oświetlone jak w dużych miastach i dziecko musi chodzić (nawet pod opieką dorosłego) chodnikiem tuż przy jezdni, najlepszym wyjściem będzie założenie odblaskowej kamizelki. Jest to wydatek nie więcej niż kilkunastu złotych. Pamiętaj, że najbardziej widocznym kolorem jest jaskrawożółty. Taką kamizelkę dziecko zakłada na wierzchnie ubranie (w tym uwaga: na tornister, a nie pod niego!).
To najważniejsza zasada bezpiecznego poruszania się po drodze. W czasach, gdy większość ludzi dysponuje dobrymi samochodami i porusza się nimi bardzo szybko, często wbrew rozsądkowi, istotne jest z jakiej odległości kierowca ma szanse zobaczyć Twoje dziecko.
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem oraz poradnikiem.
„Dzieci jako uczestnicy ruchu drogowego”  https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/dzieci-na-drodze
lub poradnika dotyczącego widoczności na drodze https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/widocznosc-dzieki-odblaskom .

« powrót