Szkoła Podstawowa 
im. ppor. Alfreda Sofki 
w Białej
 


" Źródło: https://www.szkolenia-bhp24.pl/nagle-zatrzymanie-krazenia "


Aktualności

Bezpieczne Wakacje - rajd rowerowy

Nasza szkoła uczestniczy w akcji „Bezpieczne Wakacje.pl”, w związku z tym w dniu 24 czerwca 2013 r. uczniowie klas IV-VI udali się na wycieczkę rowerową do Trzcianki. Głównym celem rajdu miały być: pogadanka na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą, gry i zabawy na plaży oraz zabawy w kuli na wodzie. Zanim trzydziestoosobowa grupa rowerzystów dotarła nad jezioro Sarcz w Trzciance, rowerzyści pokonali dość trudną, piaszczystą drogę, która na szczęście nie była zbyt długa. Po dotarciu na miejsce okazało się, że z przyczyn technicznych nie odbędą się zabawy w kuli na wodzie. Nie byliśmy z tego zadowoleni. Jednak wspaniałomyślni ratownicy i wolontariusze Drużyny WOPR „Anioły” postanowili zrekompensować uczniom naszej szkoły tę niedogodność. Na początek ratownicy powiedzieli nam kilka słów na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą. Następnie ratownik Maciek ciekawie opowiadał o sprzęcie ratowniczym i o sposobach korzystania z niego. Prelekcję zakończono pokazem ratownictwa wodnego. Młodzi ratownicy Maciek i Halina zaprezentowali nam swoje umiejętności ratownicze, pokazali jak skaczą do wody na pomoc tonącemu, jak holują ratowanego oraz jak go wydostają na łódź. Pobyt nad trzcianeckim jeziorem zakończyliśmy w bardzo emocjonujący sposób. Ratownik „Laska” pod czujnym okiem Maćka i Haliny woził nas motorówką po jeziorze. Miło spędziliśmy czas nad jeziorem, jednak trzeba było wracać do szkoły.

Rajd rowerowy był ciekawym przeżyciem. Zobaczyliśmy, na czym polega praca ratownika wodnego, przypomnieliśmy sobie, jak należy zachowywać się nad wodą i mieliśmy okazję wykazać się znajomością zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Dziękujemy panu Adrianowi Hałuszce za zaproszenie na zajęcia nad jeziorem, ratownikom i wolontariuszom Drużyny WOPR „Anioły” za poświęcony nam czas oraz Sławkowi za opiekę podczas trasy rajdu.  


 Galeria zdjęć

opracowała: mgr Jolanta Malicka 

« powrót