Szkoła Podstawowa 
im. ppor. Alfreda Sofki 
w Białej
 


" Źródło: https://www.szkolenia-bhp24.pl/nagle-zatrzymanie-krazenia "


Aktualności

Dzień bez samochodu

Uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą panią Jolantą Malicką postanowili włączyć się w obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu. Z tej okazji w niedzielę 22 września 2013 roku wzięli udział w rajdzie rowerowym do Goraja.

Już o godzinie 11.15 zdecydowanie większa część klasy zebrała się przed naszą szkołą, by wspólnie wyruszyć do Radolina. Stamtąd rowerzyści udali się do Czarnkowa. Zatrzymali się na chwilę przy fontannie na Placu Wolności, by podziwiać uroki tego miejsca. Po krótkim odpoczynku grupa udała się do Czarnkowskiego Domu Kultury. Na miejscu zebrało się ponad stu rowerzystów z Czarnkowa i okolic, którzy chcieli wspólnie uczcić Dzień bez Samochodu. O godzinie 14.00 kolorowy korowód wyruszył ścieżką wzdłuż Noteci, by dotrzeć na metę rajdu. W Goraju na cyklistów czekał poczęstunek w postaci kiełbasek pieczonych w ognisku. Jedną z atrakcji było losowanie nagród dla uczestników rajdu. W ręce Mariki Kozery trafił licznik rowerowy. Przy ognisku czas mijał miło i przyjemnie. Niestety dzień staje się coraz krótszy, dlatego rowerzyści, aby uniknąć jazdy w ciemności, około godziny 15.30 wyruszyli w drogę powrotną. Uczniowie naszej szkoły do Białej dotarli po godzinie 18.00

Rajd rowerowy okazał się wspaniałym przeżyciem i ciekawym sposobem na spędzenie wrześniowej niedzieli. W pamięci rowerzystów na długo zostaną mile spędzone chwile na łonie przyrody.

Dominika i Gabrysia

« powrót