Szkoła Podstawowa 
im. ppor. Alfreda Sofki 
w Białej
 


" Źródło: https://www.szkolenia-bhp24.pl/nagle-zatrzymanie-krazenia "


Aktualności

Dzień Szkoły bez Przemocy

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Dzień Szkoły bez Przemocy”. Tegoroczna akcja odbyła się 5 czerwca i  przebiegała pod hasłem „Kibicuję Fair Play”.

Rano złożyliśmy wizytę w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Białej, do którego zostaliśmy zaproszeni na występ teatralny pt. „Urodziny u Krecia” przygotowany przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Ujścia. Przedstawienie mówiło o roli i znaczeniu przyjaźni. Dzieci mogły też przekonać się, że osoby niepełnosprawne, to ludzie pełnowartościowi, którzy mimo swoich ograniczeń mogą żyć aktywnie , realizować swoje pasje i pomagać innym.

Po powrocie do szkoły realizowaliśmy zadania dotyczące „ Dnia Szkoły bez Przemocy”.

Odbyły się zawody sportowe : mecze piłki nożnej, zawody szachowe, warcabowe i rzuty do celu. Poszczególne klasy zaprezentowały efekty przydzielonych im zadań: kl. IV- projekt nadruku  koszulki sportowej , kl. V- piosenka kibica, kl. VI-kodeks fair play. Na zakończenie wszyscy obejrzeli film pt.”Horton słyszy Ktosia”. Film również dotykał problematyki przejaźni, jej znaczenia i zobowiązań.

 

 

opracowała: Aleksandra Pater

« powrót