Szkoła Podstawowa 
im. ppor. Alfreda Sofki 
w Białej
 


" Źródło: https://www.szkolenia-bhp24.pl/nagle-zatrzymanie-krazenia "


Aktualności

Elektryczne walentynki!!!

Elektryczne walentynki

 

         W tym roku Szkolny Dzień Życzliwości czyli WELENTYNKI obchodziliśmy nieco inaczej niż w poprzednich latach. Tegoroczne walentynki były bardzo „elektryczne”, a ich motyw przewodni stanowiły: zasady bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej i oszczędzanie energii. Imprezę „pod wielkim napięciem emocjonalnym” przygotowali członkowie Samorządu Szkolnego pod opieką p. Jolanty Malickiej.

         Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu, który powstał specjalnie na cześć motywu przewodniego szkolnych walentynek. Piosenkę pt. „Czy czujesz to, jak płynie prąd?” zaśpiewały dziewczęta z zespołu „Dioda”. Uczniowie klas IV-VI zapoznali zebranych z zasadami bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej, zaprezentowali humorystyczne scenki nawiązujące do tematu tegorocznych walentynek i zabawne wierszyki na temat oszczędzania prądu. Największym hitem okazała się „Randka w ciemno – bo nie zapłaciliśmy za prąd”. W programie tym Wiktor znalazł się przed trudną decyzją. Spośród trzech dziewcząt musiał wybrać tę, z którą w przyszłości będzie miał najniższe rachunki za elektryczność. Przed podobnym dylematem stanęła Hania, która spośród trzech kandydatów musiała wybrać tego, który wie, jak oszczędzać prąd.

         Podczas obchodów Szkolnego Dnia Życzliwości uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat tego, skąd się bierze prąd, jak go oszczędzać i bezpiecznie się z nim obchodzić. Obejrzeli animacje: „Nie taki prąd straszny” i „W kontakcie z naturą”. Tradycyjnie tego dnia nie zabrakło Poczty Walentynkowej, która dostarczyła zarówno uczniom, jak i nauczycielom naszej szkoły - wiele pozytywnych emocji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć...

 

 

 

« powrót