Szkoła Podstawowa 
im. ppor. Alfreda Sofki 
w Białej
 


" Źródło: https://www.szkolenia-bhp24.pl/nagle-zatrzymanie-krazenia "


Aktualności

Eliminacje miejsko-gminne - Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”

Eliminacje miejsko – gminne w Trzciance

W dniu 24.01.2014 r. w auli Gimnazjum nr 1 w Trzciance odbyła się kolejna edycja eliminacji miejsko-gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej, ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.
Uczniowie startowali w trzech grupach wiekowych, tj. szkoła podstawowa, gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna. Po pierwszym etapie, czyli teście pisemnym, trzech najlepszych z każdej grupy zostało zakwalifikowanych do części finałowej, w której zawodnicy odpowiadali na pytania ustne. 
Uczestnikiem konkursu z  naszej podstawówki  był Marcel Dzimira, który po pierwszym etapie, czyli teście pisemnym zajął egzekwo III miejsce . Po   dogrywce ustnej  zajął ostatecznie  miejsce IV. Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych eliminacjach.

« powrót