Szkoła Podstawowa 
im. ppor. Alfreda Sofki 
w Białej
 


" Źródło: https://www.szkolenia-bhp24.pl/nagle-zatrzymanie-krazenia "


Aktualności

Noc Mikołajkowa

Noc Mikołajowa to już tradycja w naszej szkole.  Z 5 na 6 grudnia miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Tego dnia  kl.  I-III wzorem lat ubiegłych, zjawili się wieczorem w naszej szkole, wyposażeni w piżamę, poduszkę przytulankę, a przede wszystkim wspaniały humor i ogromną ciekawość, jak będzie?

Po przygotowaniu miejsca do spania  i ostatnich całusach pożegnalnych z rodzicami , rozpoczęły się wspólne zabawy i gry, które miały na celu rozładowanie nagromadzonych emocji i integrację dzieci. To przecież niezwykle ważny aspekt wspólnego spędzania nocy w innym niż zwykle miejscu.

O godzinie 20 .00  odbyła się  wspólna kolacja przygotowana przez rodziców. Po wspólnej kolacji przyszedł czas na wieczorną toaletę. Kolejną atrakcją był relaks w „kinie domowym”. Uczniowie obejrzeli film na wielkim ekranie, wygodnie leżąc na materacach.

Około  04.45  przybył  do naszej szkoły Św Mikołaj z prezentami dla naszych śpiochów. Tylko kilkoro dzieci  miało okazje się z nim przywitać! Pozostali smacznie spali.  O jego  nocnej wizycie dowiedzieli się  oglądając nagrany filmik z samego rana.   Po porannej toalecie i pysznym śniadanku przygotowanym również przez rodziców, dzieci  pełne wrażeń powróciły do domu.

Przy pożegnaniu padały pytania „Kiedy jeszcze będziemy nocować w szkole?". Cała impreza odbyła się dzięki wsparciu rodziców, którzy dostarczyli konieczne do spania materace, sfinansowali produkty do przygotowania posiłków, no i oczywiście dużemu zaangażowaniu wychowawczyń, które były pomysłodawczyniami i organizatorkami całego przedsięwzięcia.

 

 

 

 Zapraszamy do galerii.

 

 

« powrót