Szkoła Podstawowa 
im. ppor. Alfreda Sofki 
w Białej
 


" Źródło: https://www.szkolenia-bhp24.pl/nagle-zatrzymanie-krazenia "


Aktualności

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny

 

21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, czyli Dzień Samorządności Uczniowskiej. W tym roku wyjątkowo wiosna przyszła na czas. Dzień powitał nas słońcem i błękitnym niebem.

Pierwszą godzinę lekcyjną uczniowie spędzili wykonując ekologiczne Marzanny – kukły symbolizujące zimę. Za wykonanie pięknych kukieł dzieci otrzymały cukierki. Następnie kolorowy korowód z Marzannami na czele przemaszerował ulicami Białej w celu przepędzenia złej zimy. W tym roku przegonienie zimy nie było wcale takie trudne, słońce świeciło, ptaki śpiewały, a spacer uprzyjemnił obchody Dnia Wagarowicza. Zgodnie z tradycją i ku uciesze uczniów kukły zostały spalone na szkolnym boisku. Nie był to jednak jedyny spacer w tym dniu. Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami Pierwszy Dzień Wiosny spędzili na wiosennych porządkach. Tego dnia przeprowadziliśmy akcję „Sprzątamy Świat”. Po aktywnym spacerze dalsza część obchodów Pierwszego Dnia Wiosny miała miejsce w murach szkoły. Kolejnym punktem programu był występ szkolnego teatrzyku „Białe Kruki”. Młode artystki przedstawiły scenkę pt. „Wagary” - historię pewnej klasy, której ucieczka z lekcji przysporzyła sporo kłopotów. Następnie swoje zdolności aktorskie zaprezentowali uczniowie klasy II, którzy przygotowali teatrzyk kukiełkowy o tematyce wiosennej. Oba przedstawienia bardzo podobały się społeczności szkolnej. Wiosenną imprezę zakończyły eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pt. „Nie bój się mówić o Ziemi”. Spośród pięciu recytatorek jury wybrało dwie uczennice, które będą reprezentowały naszą szkołę w konkursie w Romanowie Dolnym. Do powiatowego etapu zakwalifikowały się: Emilia Kobuszewska i Hanna Kita. Dziewczętom gratulujemy i życzymy powodzenia!

Tegoroczny Pierwszy Dzień Wiosny przebiegł w miłej atmosferze. Dzięki sprzyjającej aurze sporo czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu, podziwiając piękno budzącej się do życia przyrody.  


Zapraszamy  do  obejrzenia zdjęć ....:)

« powrót