Szkoła Podstawowa 
im. ppor. Alfreda Sofki 
w Białej
 


" Źródło: https://www.szkolenia-bhp24.pl/nagle-zatrzymanie-krazenia "


Aktualności

Pierwszy Dzień Wiosny

20 marca 2015 roku zapisał się na kartach historii naszej szkoły jako bardzo wyjątkowy dzień, gdyż obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, a na uczniów czekało sporo atrakcji. Na pierwszej godzinie lekcyjnej dzieci wraz z wychowawcami i opiekunami z zapałem wykonały kolorowe kukły, które później zostały ocenione w konkursie na najpiękniejszą, ekologiczną Marzannę. Jury, w skład którego weszli nauczyciele i pracownicy szkoły, po wnikliwej ocenie prac i analizie materiałów z jakich zostały wykonane – ogłosiło następujący werdykt:

I miejsce – Marzanna klasy IV

II miejsce – Marzanna klasy I i II

III miejsce – Marzanna klasy V i Marzanna klasy VI (ex aequo)

 

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole to również Dzień Samorządności Uczniowskiej, dlatego też członkowie Samorządu Szkolnego przygotowali krótki apel. Natalia Maturlak i Paulina Uchmanowicz powiedziały parę słów na temat nadchodzącej pory roku, a Izabela Stopera i Emilia Kobuszewska śpiewając wesołe piosenki, wprowadziły zebranych w ciepłą, wiosenną atmosferę. Uczennice klasy IV, Agata Dąbrowska i Wiktoria Wojtasik, zaprezentowały układ taneczny do piosenki pt. „Asereje” z repertuaru zespołu Las Ketchup. Jednak najbardziej wszystkim spodobało się przedstawienie pt. „Wycieczka klasy VI do poznańskiego muzeum” w wykonaniu uczniów klas IV-VI, opowiadające o przygodach Adriana i jego kolegów podczas klasowego wyjazdu.

Żeby wiosna na dobre zagościła na naszym terenie, musiał zostać wypełniony najważniejszy zwyczaj ludowy, mianowicie palenie Marzanny. Zanim jednak kukły spłonęły na boisku szkolnym, uczniowie przemaszerowali z nimi w kolorowym korowodzie ulicami Białej.

Tegoroczne pożegnanie zimy zostało nieco przyćmione przez Słońce, a dokładniej przez Księżyc, który przez prawie dwie godziny zakrywał tarczę słoneczną. Brak chmur na niebie pozwolił całej społeczności szkolnej na obserwowanie przez specjalne szkiełka tego niesamowitego zjawiska astronomicznego.

Najbliższe częściowe zaćmienie Słońca za 6 lat, kolejny Pierwszy Dzień Wiosny za rok, a już teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego niepowtarzalnego dnia.

J.M.

« powrót