Szkoła Podstawowa 
im. ppor. Alfreda Sofki 
w Białej
 


" Źródło: https://www.szkolenia-bhp24.pl/nagle-zatrzymanie-krazenia "


Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu „Środowisko – nasze wspólne dobro”

Środowisko – nasze wspólne dobro”

 

W dniu 31 października 2014 r. w siedzibie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyło się wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego ph. „Środowisko – nasze wspólne dobro”.

Konkurs organizowany był we współpracy z Wojewódzkim  Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w ramach prelekcji edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z terenu województwa wielkopolskiego. Uczniowie naszej szkoły  w czerwcu wzięli udział w prelekcjach prowadzonych przez panią Jolantę Malicką i panią Aleksandrę Pater. Podczas zajęć dzieci poszerzyły swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska, obejrzały prezentacje dotyczące problemu  stałych odpadów komunalnych oraz zagrożeń, jakie składowanie odpadów stanowi dla środowiska naturalnego.  Uczniowie zostali zapoznani z obiegiem wody w przyrodzie, poznali źródła jej zanieczyszczeń i dowiedzieli się, w jaki sposób należy oszczędnie gospodarować wodą. Podczas prelekcji poruszono również temat dotyczący bezpiecznego zachowania się nad wodą. Uczestnicy prelekcji otrzymali ulotki informacyjne na temat ochrony środowiska, dyplomiki oraz smycze. Mieli również  możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym, w ramach którego należało przygotować pracę ilustrującą dowolne zagadnienie związane z ochroną środowiska.

Spośród zgłoszonych prac jury wybrało dwie – pracę Weroniki Drewnowskiej i Dominiki Grodeckiej, które zostały wysłane do Poznania. Weronika Drewnowska została laureatką konkursu w kategorii uczniów klas V. Otrzymała atrakcyjne nagrody rzeczowe (aparat fotograficzny, pendrive, plecak i grę dydaktyczną). Spośród prac, które nie zakwalifikowały się do dalszego etapu, jury wybrało cztery najpiękniejsze. Wyróżniono prace: Dominiki Grodeckiej, Katarzyny Kityńskiej, Wiktorii Kity i Zuzanny Czerwińskiej. Autorom prac wręczono nagrody rzeczowe (plecaki, gry dydaktyczne). Każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek za udział w konkursie.

 

J.M.

 

 

Dodatkowe zdjęcia  możemy zobaczyć w naszej galerii szkolnej!

« powrót