Szkoła Podstawowa 
im. ppor. Alfreda Sofki 
w Białej
 


" Źródło: https://www.szkolenia-bhp24.pl/nagle-zatrzymanie-krazenia "


Aktualności

Sprawozdanie z wycieczki do Piły i Ujścia

W dniu 29.10.2013  klasy 4-6 wybrały się na wycieczkę do Piły oraz do Ujścia. Godzina  9.15 wybiła bardzo szybko i wraz z przyjazdem autokaru zaczęła się nasza przygoda. Opiekunami wycieczki było troje nauczycieli naszej szkoły.  
          W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Regionalne Centrum Kultury, gdzie obejrzeliśmy spektakl w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru "Artenes"pt."Ania z Zielonego Wzgórza". Aktorzy pokazali nam niesamowite przygody bohaterki, którą znałam już wcześniej z telewizji. Na żywo jej przygody wydawały mi się jeszcze ciekawsze. Szczególnie zafascynowała mnie historia przyjaźni Ani z Dianą. Przedstawienie jednak dobiegło końca i pożegnawszy aktorów brawami, udaliśmy się w dalszą część wyprawy.
Była to wizyta w restauracji McDonald. Jak zawsze podczas wycieczki, wszyscy chętnie zajadaliśmy się fast-foodami. Po posiłku udaliśmy się w drogę powrotną. Nie była to jednak droga do Białej,lecz skręciliśmy w kierunku Ujścia, gdzie zwiedzaliśmy stuletnią Kalwarię na wzgórzu oraz punkt widokowy. Bardzo chętnie oglądaliśmy stacje drogi krzyżowej.Z punktu widokowego obserwowaliśmy drogę do Białej.
           Wycieczkę uważam za udaną i cieszę się, że wzięłam w niej udział.


                                                                                                                       Emilia Kobuszewska, kl. V

 
 
« powrót