Szkoła Podstawowa 
im. ppor. Alfreda Sofki 
w Białej
 


" Źródło: https://www.szkolenia-bhp24.pl/nagle-zatrzymanie-krazenia "


Aktualności

Tydzień Działań Profilaktycznych w SP w Białej

Tydzień Działań Profilaktycznych w SP w Białej

„Profilaktyka to spotkanie z drugim człowiekiem w atmosferze życzliwości, empatii i zrozumienia, jest czasem poświęconym innym w celu przeciwdziałania niepożądanym zachowaniom. To nadzieja na lepsze jutro”
(prof. dr hab. Zbigniew B. Gaś)

W dniach 20- 21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Działań Profilaktycznych, którego głównym celem było przede wszystkim poszerzenie wiedzy na temat uzależnień oraz promowanie zdrowego stylu i trybu życia a także uwrażliwienie na problemy i potrzeby innych. Był to czas pełen różnorodnych przedsięwzięć, w które zaangażowana została cała społeczność szkolna.
Tydzień Działań Profilaktycznych rozpoczęliśmy spektaklem pt. „Samotny wśród ludzi” w wykonaniu aktorów szkolnego Teatru Białe Kruki. Inscenizacja opowiadająca o młodym człowieku, który uważa, że jest trędowaty, ponieważ czuje się niekochany, tego samego dnia została również zaprezentowana w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Białej podczas IV Powiatowego Przeglądu Szkolnych Form Profilaktycznych . (Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie tutaj)
21 listopada w klasach I-III oraz IV-VII odbyły się spotkania z higienistką szkolną. Tematem prelekcji było zdrowe odżywianie. Aby usystematyzować i utrwalić zdobytą wiedzę uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali piramidy zdrowego odżywiania.
Dni 22 i 23 listopada to czas spotkań i warsztatów z różnymi specjalistami:
- warsztaty z terapeutą p. Marcinem Walkowiakiem w klasie V i VI (Profilaktyka uzależnień. Co zrobić, aby nie zachorować?),
- warsztaty z panią pedagog z PPP w Trzciance Joanną Kochner-Borkowską w kl. IV,
- warsztaty z terapeutą p. Anną Sawicką w klasie VII.

„Ruch to zdrowie, taniec to ruch, więc tańcz!" - pod takim hasłem upłynął czwartek 23 listopada. Tego dnia podczas przerw uczniowie bawili się i tańczyli w rytmach dynamicznej muzyki. Wszystko za sprawą uczennic z klasy VII. (Zdjęcia z tego wydarzenia możecie zobaczyć tutaj)
W ramach akcji „Pomagamy Braciom Mniejszym” przez cały tydzień zbieraliśmy koce, karmę oraz fundusze na rzecz podopiecznych schroniska dla zwierząt w Jędrzejewie. Po zakończeniu zbiórki prawie 30 uczniów naszej szkoły wybrało się z wizytą do schroniska dla zwierząt w Jędrzejewie w celu przekazania darów bezdomnym pieskom. (Relację z tego zdarzenia zobaczycie tutaj)
Mamy nadzieję, że podjęte działania przyniosą pozytywne efekty i skłonią wszystkich do refleksji.
Aleksandra Pater i Jolanta Malicka - koordynatorki TDP dziękują wszystkim za zaangażowanie w zaplanowane przedsięwzięcia, zwłaszcza aktorom szkolnego teatru, uczennicom kl. VII, wolontariuszom SKC oraz ich animatorce p. Marzenie Poznańskiej. Szczególne podziękowania przekazujemy specjalistom, którzy przeprowadzili warsztaty: p. Lidii Strojnej, p. Joannie Kochner-Borkowskiej, p. Annie Sawickiej, oraz p. Marcinowi Walkowiakowi . Dziękujemy Radzie Rodziców za pokrycie kosztów transportu związanych z wyjazdem do schroniska w Jędrzejewie.
J.M.

« powrót