Szkoła Podstawowa 
im. ppor. Alfreda Sofki 
w Białej
 


" Źródło: https://www.szkolenia-bhp24.pl/nagle-zatrzymanie-krazenia "


Aktualności

Udział w obradach sesji dzieci i młodzieży

19 czerwca br. przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wzięły udział w obradach wyjątkowej, bo młodzieżowej sesji, której gościem specjalnym był Rzecznik Praw Dziecka, minister Marek Michalak. Posiedzenie prowadził przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki Edward Joachimiak, a wśród zebranych znaleźli się: burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, poseł na Sejm RP Maria Janyska oraz senator RP Mieczysław Augustyn. Hanna Kita i Julita Haiwka brały czynny udział w dyskusji na temat zajęć pozalekcyjnych, obiektów sportowych i rekreacji. Dziewczynki zapytały pana burmistrza o to, czy przy Szkole Podstawowej w Białej powstanie sala gimnastyczna i boisko. Otrzymały odpowiedź, że w najbliższym czasie przewiduje się termomodernizację szkoły oraz budowę Orlika.

Podczas pobytu w Urzędzie Miejskim dzieci otrzymały upominki od Rzecznika Praw Dziecka. Pan burmistrz zaprosił je na słodki poczęstunek oraz zachęcił do zwiedzenia swojego gabinetu. Dzieci miały możliwość usiąść w fotelu burmistrza i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dzięki wizycie w Urzędzie Miejskim Trzcianki uczennice naszej szkoły zdobyły nowe doświadczenia, które przygotują jedo uczestnictwa w życiu społecznym i do aktywności obywatelskiej w dorosłym życiu.

J.M.

 

« powrót