Szkoła Podstawowa 
im. ppor. Alfreda Sofki 
w Białej
 


" Źródło: https://www.szkolenia-bhp24.pl/nagle-zatrzymanie-krazenia "


Aktualności

Wieczór Wszystkich Świętych

Wieczór Wszystkich Świętych

We wtorek 31 października, w kościele parafialnym w Białej odbył się finał miesięcznych  spotkań dzieci ze Świętymi. Przez cały październik, w ramach specjalnych Nabożeństw Różańcowych dzieci poznawały sylwetki  różnych świętych i błogosławionych.  Chcieliśmy dowiedzieć się wspólnie: "skąd się biorą święci"?.

Poznawane postacie  pokazały,  że wszyscy jesteśmy  powołani do świętości,  trzeba tylko być przyjacielem Pana Jezusa i wypełniać Jego  Przykazanie Miłości.

Ostatnie nasze spotkanie rozpoczęliśmy oczywiście modlitwą różańcową.  Następnie  rozpoczął się konkurs "Plejada świętych"  Dzieci przebrane za wybranych świętych i święte, prezentowały  piękne kostiumy oraz  informacje na temat wybranego "niebiańskiego bohatera.  W jury zasiadły same bialskie znakomitości:  Dyrektor  Szkoły Podstawowej w Białej - pani Monika Marciniak, Dyrektor Gminnego Przedszkola w Białej - pani Bogumiła Niedźwiecka,  Proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Białej - ks. Eugeniusz  Gnibba.

 Wszystkim  dzielnym uczestnikom wręczono  pamiątkowe dyplomy i upominki. Nie zabrakło również słodyczy dla wszystkich zgromadzonych.

 

Kolejnym punktem programu był Bal Wszystkich Świętych w Szkole  Podstawowej, dokąd udaliśmy się barwnym i radosnym korowodem. Tam już czekał pyszny poczęstunek, przygotowany przez niezastąpionych Rodziców  oraz wolontariuszy Szkolnego  Koła Caritas.  Do wspólnej zabawy zaprosił dzieci pan Błażej Drab, który czuwał  nad tanecznym repertuarem oraz efektami specjalnymi. A na koniec  -  niespodzianka wieczoru - pokaz  magicznych sztuczek w wykonaniu Pana Iluzjonisty!

Wszystkim  dzieciakom serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę!

Zapraszamy do galerii.

« powrót