Szkoła Podstawowa 
im. ppor. Alfreda Sofki 
w Białej
 


" Źródło: https://www.szkolenia-bhp24.pl/nagle-zatrzymanie-krazenia "


Aktualności

Wieczorek poetycki „O miłości, przyjaźni i dobroci” oraz „Dzień Książki dla Afryki”

 

Miłość to jedno z piękniejszych uczuć. O miłości pisało wielu poetów, wielu artystów śpiewało o niej piosenki. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Białej postanowili o miłości głośno mówić, czyniąc ją tematem przewodnim wieczorku poetyckiego.

Podczas montażu słowno-muzycznego, który miał miejsce 16 lutego br., uczniowie klas IV-VI recytowali wiersze znanych polskich poetów, czym wprowadzili słuchaczy w nastrój pełen refleksji. Wśród prezentowanych utworów znalazły się m.in. dzieła ks. Jana Twardowskiego, Jonasza Kofty i Czesława Miłosza przeplatane  piosenkami pochodzącymi z repertuaru współczesnych artystów.

Miłośnicy poezji nie zawiedli naszych oczekiwań i licznie wzięli udział w spotkaniu. Wśród przybyłych gości nie zabrakło przewodniczącego Rady Miejskiej Trzcianki pana Edwarda Joachimiaka, pani Katarzyny Karlak – przewodniczącej Rady Rodziców, dyrektora szkoły – pana Józefa Wiedery, nauczycieli, rodziców, dziadków i przyjaciół szkoły.

            Miłość to także przyjaźń, życzliwość i troska o drugiego człowieka, dlatego nasza impreza miała również na celu zwrócenie uwagi na to, że są na świecie miejsca, gdzie dzieci nie chodzą do szkoły i nie mają możliwości organizowania takich wzruszających spotkań. Nasza szkoła wzięła udział w akcji UNICEF ph. „Mali uczniowie idą do szkoły”, w ramach której uczniowie napisali i własnoręcznie wykonali książeczki. Spośród wszystkich prac jury, w skład którego weszli przedstawiciele społeczności szkolnej, wybrało książkę Martyny Żyhałko, która zostanie przesłana do UNICEF na ogólnopolski konkurs na najciekawszą książkę. Było nam niezmiernie miło, gdy przygotowane przez nas książki błyskawicznie zostały zakupione przez naszych gości, którym serdecznie dziękujemy za hojność i wsparcie akcji UNICEF. Po wystąpieniu zaproszonych gości, sympatycznych rozmowach przy kawie i ciastku oraz wspólnych zdjęciach w refleksyjnym nastroju udaliśmy się do domów, szczęśliwi, że następnego dnia znowu możemy iść do ukochanej szkoły.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

J.M.

« powrót