Szkoła Podstawowa 
im. ppor. Alfreda Sofki 
w Białej
 


" Źródło: https://www.szkolenia-bhp24.pl/nagle-zatrzymanie-krazenia "


Aktualności

Wycieczka do Gniezna uczniów kl. I-III

W poniedziałek , 13 listopada 2017 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej w Białej udały się na wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek "KADPOL" w Gnieznie.

W fabryce dzieci obserwowały cały proces technologiczny produkcji ozdób choinkowych.

Tworzenie bombek jest pracochłonne i wymaga precyzji. Bombki wydmuchiwane są z rur ze szkła o różnej grubości i długości. Ukształtowane tzn. wydmuchane szkło trafia do srebrzalni, gdzie jej wnętrze wypełniane jest specjalnym "zaczarowanym" płynem, który pod wpływem ciepła trwale osadza się na ściankach. Bombka przypomina lustro. Kolejny etap odbywa się w lakierni, tu bombka otrzymuje odpowiedni kolor. Następny etap to dekoratornia, gdzie na bombkach powstają malownicze obrazy. Ostatnim etapem jest pakowanie bombek do pudełek.

Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie i bliskich.

Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę świąt.

Na pamiątkę pobytu każde dziecko otrzymało bombkę, którą wcześniej samodzielnie sobie ozdobiło. Cel wycieczki został osiągnięty, dzieci pełne wrażeń, bezpiecznie wróciły do szkoły.

Zapraszamy do galerii.

« powrót