Szkoła Podstawowa 
im. ppor. Alfreda Sofki 
w Białej
 


" Źródło: https://www.szkolenia-bhp24.pl/nagle-zatrzymanie-krazenia "


Aktualności

Wyjazd uczniów naszej szkoły do Belgii Wyjazd uczniów naszej szkoły do Belgii


W dniach 15-19 października 2017r. czworo uczniów klasy VII naszej szkoły - Anna Wędrychowicz, Zuzanna Trzeciak, Patryk Gieremek oraz Wiktor Kołdras - wzięło udział w wyjeździe studyjnym do Brukseli. Wyjazd był nagrodą za zajęcie I miejsca w Powiatowym Konkursie Ratownictwa Wodnego ,,Z wodą za pan brat”, który odbył się w Gębiczynie 3 czerwca 2017r. Uczniowie przebywali pod opieką pana Adriana Hałuszki.

Laureaci różnych konkursów z całej wielkopolscy po 13-sto godzinnej podróży dotarli na miejsce, po odpoczynku spędzonym w pokoju hotelowym udali się na zwiedzanie Brukseli. Grupa pod przewodnictwem pani Colette Courtoy w ciągu dwóch dni miała okazję zobaczyć większość atrakcji turystycznych w samej Brukseli, jak również w jej okolicach m.in. Atomium – jeden z symboli miasta oraz przepiękną Brugię.

Ostatni dzień poświęcony był na wizytę w Parlamencie Europejskim. Grupa wysłuchała wykładu na temat funkcjonowania Unii Europejskiej oraz jej instytucji, zwiedziła Salę Plenarną, część roboczą PE wraz z biurem poselskim, a także jedną z sal obrad, w której wysłuchała wykładu przedstawiciela Biura Informacyjnego Województwa Wielkopolskiego w Parlamencie. Wizytę zwieńczyło wspólne zdjęcie z posłem Andrzejem Grzybem.

19 października szczęśliwa i bardzo zadowolona młodzież wróciła do Polski.

 

Zapraszam do galerii.

A. Wędrychowicz

 

 

 

« powrót