Szkoła Podstawowa 
im. ppor. Alfreda Sofki 
w Białej
 


" Źródło: https://www.szkolenia-bhp24.pl/nagle-zatrzymanie-krazenia "


Aktualności

I miejsce w Powiatowym Konkursie Ratownictwa Wodnego "Z wodą za pan brat" - jedziemy do Brukseli!

Czteroosobowa drużyna reprezentująca naszą szkołę wzięła udział w IV Powiatowym Konkursie Ratownictwa Wodnego "Z wodą za pan brat" i zajęła I miejsce. Konkurs odbył się 3 czerwca 2017 w Centrum Praktyk Kulturalnych i Integracji Społecznej w Gębiczycie podczas festynu inaugurującego sezon turystyczny 2017 ph. "Pieszo, konno, kajakiem, na kole". Organizatorami turnieju była Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzciance oraz Czarnkowsko -Trzcianecka Lokalna Grupa Działania. Konkurs został przeprowadzony przy merytorycznej współpracy z ratownikami WOPR "Anioły" z Trzcianki, a patronat honorowy objął  Starosta Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego.

Cztery drużyny rywalizowały ze sobą, odpowiadając na pytania dotyczące wiedzy teoretycznej z zakresu pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego oraz brały udział w konkurencjach sportowych z wykorzystaniem sprzętu ratowniczego. Każdy zespół miał również do wykonania pracę plastyczną - przestrzenną, polegającą na wykonaniu z otrzymanych materiałów wieży ratowniczej. Wszystkie reprezentacje wykazały się bardzo dużą wiedzą z zakresu pierwszej pomocy i umiejętności praktycznych. Jednak najlepszą drużyną okazała się reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Białej. Nasi uczniowie zostałi lauretami konkursu i w nagrodę jeszcze w czerwcu tego roku pojadą na kilkudniową wycieczkę do Brukseli, gdzie zwiedzą m.in. Parlament Europejski.

Gratulujemy zwycięskiej drużynie, w skład której weszli uczniowie klasy VI: Anna Wędrychowicz, Zuzanna Trzeciak, Patryk Gieremek i Wiktor Kołdras, i życzymy im udanej wycieczki!

 

Zapraszamy do galerii.


J. Malicka

« powrót