Szkoła Podstawowa 
im. ppor. Alfreda Sofki 
w Białej
 
Potwierdzeniem bardzo dobrze zrealizowanych zadań naszej szkoły są osiągnięcia uczniów w różnych dziedzinach.

Osiągnięcia

Wiktoria Wojtasik 
otrzymała wyróżnienie
w Konkursie Twórczości Artystycznej 
o Motywach Religijnych
I miejsce 
w IV Powiatowym Konkursie Ratownictwa Wodnego "Z wodą za pan brat" 2017
I miejsce w Gminnym Konkursie Ratownictwa Wodnego 
"Z wodą za pan brat" 2017


Wiktor Bielecki - uczeń klasy V
 otrzymał wyróżnienie za piękną recytację 
wiersza Jana Ubowskiego 
pt. „Moja mała ojczyzna” 
Maria Czerwińswka kl.I
II miejsce w konkursie recytatorskim w Trzciance - "Wiosenne spotkanie z poezją"

Agata Kita kl. III
II miejsce  w konkursie recytatorskim  w Trzciance - "Wiosenne spotkanie z poezją"
 Szymon Białoskórski
III miejsce w  V Gminnym  Konkursie Piosenki
 "Wiosenne przebudzenie"


Ewelina Bednarz
zajęła I miejsce
w Gminnym Konkursie Ortograficznym 
"Ortografii się nie damy"


Mariusz Bojarski
zajął II miejsce
w Gminnym Konkursie Ortograficznym 
"Ortografii się nie damy"


Antonina Bąk
zajęła III miejsce
w Gminnym Konkursie Ortograficznym 
"Ortografii się nie damy"


Anna Wędrychowicz 
zajęła I miejsce
w biegach przełajowych 
"Biała biega!"


Oliwia Kujanek 
otrzymała wyróżnienie
w Powiatowym Konkursie Poetyckim 
"Słowa, słówka"


Wiktoria Kita 
zdobyła III nagrodę
w Powiatowym Konkursie  Poetyckim 
"Słowa, słówka"
Martyna Żyhałko 
zajęła II miejsce w konkursie 
"Jestem Polakiem"
III miejsce 
w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej
klas IV-VI "Lolek"
 
Bartosz Czewriński zdobył II nagrodę
w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym
NAJWSPANIALSZY BOHATER KSIĄŻKOWY

Mariusz Bojarski zdobył II nagrodę
 w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym
NAJWSPANIALSZY BOHATER KSIĄŻKOWY

Martyna Żyhałko zdobyła III nagrodę
w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym
NAJWSPANIALSZY BOHATER KSIĄŻKOWY
I miejsce
 w Powiatowym Konkursie Ratownictwa Wodnego 
"Z wodą za pan brat"

Wyróżnienie dla Patrycji Stępień
w XVII Powiatowym Konkursie Plastycznym
PIĘKNO ZIEMI CZARNKOWSKO-TRZCIANECKIEJ


Wiktoria Wojtasik zajęła II miejsce
w konkursie plastycznym
"Jak Mieszko I przyjął chrzest?"

Oliwia Kasparewicz zajęła I miejsce
w IV Gminnym Konkursie Piosenki
"Wiosenne Przebudzenie"
w kategorii klas I-III

Wyróżnienie dla Martyny Żyhałko 
za pracę w Konkursie Twórczości Artystycznej 
o Motywach Religijnych 
XXXIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej


Patrycja Stępień zajęła III miejsce 
w Gminnym Konkursie Recytatorskim 
"Wiosenne Spotkania z Poezją
 

Natalia Maturlak zajęła III miejsce
w XI Powiatowym Konkursie Recytatorskim 
"NIE BÓJ SIĘ MÓWIĆ O ZIEMI"
w Romanowie Dolnym
II miejsce 
w II Gminnym Konkursie Ratownictwa Wodnego 
"Z wodą za pan brat"
II miejsce 
w Gminnym Turnieju 
Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Wyróżnienie dla Agaty Kity
w XVII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
Kartka świąteczna, BOŻE NARODZENIE, NOWY ROK
I Nagroda dla Wojciecha Kity
w III Powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym Słowem Malowane


Martyna Żyhałko otrzymała wyróżnienie
w powiatowym konkursie plastycznym
"Zapobiegajmy pożarom"
I Nagroda dla Patrycji Stępień 
w III Powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym
Słowem Malowane


Patryk Tutko zajął III miejsce
w I edycji Biegów Przełajowych
"Biała Biega!"
Oliwia Kasparewicz zajęła III miejsce
w I edycji Biegów Przełajowych 
"Biała Biega!"


Kacper Grzelak zajął I miejsce
w I edycji Biegów Przełajowych 
"Biała Biega!"
Mariusz Bojarski zajął II miejsce
w I edycji Biegów Przełajowych
"Biała Biega!"
Martyna Żyhałko zajęła II miejsce
w I edycji Biegów Przełajowych 
"Biała Biega!"
Oliwia Tutko zajęła I miejsce
w I edycji Biegów Przełajowych 
"Biała Biega!"

Martyna Żyhałko zajęła I miejsce
w III Międzyszkolnym Konkursie
na Najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową
Oliwia Kasparewicz zajęła III miejsce 
w VI Powiatowym Konkursie 
Piosenki Chrześcijańskiej

Oliwia Kasparewicz otrzymała wyróżnienie
 w XVIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych


Marcel Dzimira zajął I miejsce w Powiatowym Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego 
w Przyłękach

Klaudia Grubizna otrzymała wyróżnienie senatora Mieczysława Augustyna 
w III edycji konkursu
"LIST DO TATY"


Kornelia Bus otrzymała nagrodę w XVI Powiatowym Konkursie Plastycznym "PIĘKNO ZIEMI CZARNKOWSKO-TRZCIANECKIEJ"


Martyna Żyhałko zdobyła wyróżnienie w konkursie "Mały kolekcjoner - wielka pasja"


Mariusz Bojarski zajął I miejsce w konkursie ortograficznym "Orzełek" w kategorii kl. II


Patrycja Stępień zajęła III miesjcse w konkursie ortograficznym "Orzełek" w kategorii kl. II
III miejscie w Gminnym Konkursie Ratownictwa Wodnego "Z wodą za pan brat" dla drużyny
z SP w Białej


Hanna Kita zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Ortografii się nie damy" 
oraz tytuł Mistrza Ortografii Klas V


I nagroda dla Martyny Żyhałko 
w III Wojewódzkim Konkursie na Lalkę Teatralną
I miejsce w XIV Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego w Szkole Podstawowej w Przyłękach
zajął
Marcel Dzimira w kategorii chłopców kl. IV-VI
oraz
Renata Garbacz w kategorii dziewcząt w kl. IV-VI

II miejsce w biegu na dystansie 600 m.
zdobyła Renata Garbacz w XXXII biegu ulicznego im. Tadeusza Zielińskiego
VIII Gminna Olimpiada Sportowa Klas I-III Szkół Podstawowych Michał Bojarski zdobył srebrny medal w kategorii chłopców klas I 
III miejsce - w kategorii zespoły kl. I – III w piosence „Czerwone Jagody” w VIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Ludowej „Na ludowo zaśpiewajmy”
Zajęły
Julita Haiwka, Karolina Kurowska, Ewa Iciek
oraz
III miejsce w kategorii zespoły kl. IV-VI zdobyły uczennice z klasy IV: Aleksandra Białoskórska, Izabela Stopera, Uchmanowicz Paulina
III miejsce dla Oliwii Kasperewicz II Gminnym Konkursie Piosenki Wiosennej

Eliminacje miejsko-gminne - Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”

Marcel Dzimira w I etapie pisemnym zajął egzekwo III miejsce . W II etapie zajął ostatecznie miejsce IV 

Kliknij, aby edytować nagłówek...

Wyróżnienie dla Oliwii Kasparewicz w IV Powiatowym Konkursie Piosenki Chrześcijańskiej Cecyliada 2013
II miejsce w kategorii kl. IV-VI w Świątecznym Konkursie Plastycznym 
zajął
 Dominik Urbaniak
II miejsce dla Szkoły Podstawowej w Białej
w trójboju lekkoatletycznym 
VII Gminnej Olimpiady Sportowej Klas I - III SP 
w kategorii dziewcząt klas III
III miejsce dla Wiktorii Gramek
w trójboju lekkoatletycznym 
VII Gminnej Olimpiady Sportowej Klas I - III SP 
w kategorii dziewcząt klas III
I miejsce dla Weroniki Drewnowskiej 
w trójboju lekkoatletycznym 
VII Gminnej Olimpiady Sportowej Klas I - III SP 
w kategorii dziewcząt klas III
III miejsce dla Katarzyny Kityńskiej
w międzyszkolnym konkursie plastycznym
"Duszki i skrzaty"
Wyróżnienie dla Hanny Kita 
w międzyszkolnym konkursie plastycznym 
"Duszki i skrzaty"
Wyróżnienie dla Kornelii Kołdras 
w międzyszkolnym konkursie plastycznym
 "Duszki i skrzaty"
I miejsce dla Izabeli Stopera
w konkursie ortograficznym "Orzełek" 
w kategorii klas III
II miejsce dla Hanny Kita 
w konkursie ortograficznym "Orzełek" 
w kategorii klas III
Wyróżnienie dla Emilii Kobuszewskiej 
w międzyszkolnym konkursie piosenki ludowej 
"Na ludowo zaśpiewajmy"
Wyróżnienie dla Emilii Kobuszewskiej 
w międzyszkolnym konkursie poetyckim 
"Trzcianka moje miasto"
III miejsce dla Weroniki Drewnowskiej 
w konkursie na
 "Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną"
Wyróżnienie dla Natalii Parlic
w konkursie plastycznym"Jajko wielkanocne"
Wyróżnienie dla Weroniki Drewnowskiej
w konkursie plastycznym
"Mój Choinkowy Anioł"
Wyróżnienie dla Aleksandry Białoskórskiej 
w konkursie plastycznym
"Mój Choinkowy Anioł"
Adrianna Dzikiewicz zajęła I miejsce w "Poznańskim Jesiennym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików"
Wiktoria Gramek zajęła I miejsce w konkursie plastycznym "Tacy Sami w szkole i na podwórku" 
Zuzanna Czerwińska zajęła I miejsce w konkursie plastycznym
"Tacy Sami w szkole i na podwórku" 
Oliwia Kołdras zajęła II miejsce w XI Gminnym Konkursie Matematycznym w kategorii klas V
III miejsce dla Izabeli Stopera w konkursie
 "Szkodliwość Palenia Tytoniu"
Wyróżnienie dla Natalii Perlic w XIII Powiatowym Konkursie Plastycznym
"Piękno Ziemi Czarnkowsko - Trzcianeckiej"
Weronika Drewnowska zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym " Policjant na straży mojego bezpieczeństwa w drodze do szkoły" organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Czarnkowie
Jakub Liberski  zdobył wyróżnienie w IV Ponadpowiatowej Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Pilskiego
Sandra Wydarta zajęła III miejsce w  II Powiatowym Konkursie Piosenki Chrześcijańskiej "Cecyliada 2011"